Sting: My Songs Tour

Jul
20
2023
Krakow, PL
Tauron Arena
Share

Tak było na koncercie Stinga w Krakowie! Jedna z największych gwiazd popu zachwyciła fanów...


W czwartek 20 lipca w krakowskiej Tauron Arenie scenę i swoich fanów oczarował Sting - jedna z największych gwiazd popu i rocka. Usłyszeliśmy najpopularniejsze przeboje z jego kariery, a fani licznie zgromadzeni pod sceną mogli oddać się muzycznym romantycznym, i pełnym emocji brzmieniom przy takich hitach, jak: "Message In The Bottle", "Walking On The Moon", "Roxanne". Tak ikona lat 70. i 80. poruszyła Krakowem. Zobaczcie zdjęcia!


Czwartkowy koncert Stinga pod Wawelem odbył się w ramach jego trasy koncertowej "My Songs". Brytyjski wokalista prezentuje w jej ramach swoje największe przeboje - zarówno te z kariery solowej, jak i te z czasów jego występów z grupą The Police. Usłyszeliśmy takie hity, jak "Message In The Bottle", "Walking On The Moon", "Roxanne", "So Lonely", "Every Breath You Take", "If You Love Somebody Set Them Free", "Englishman in New York", "Shape of My Heart" czy "Fragile". W sumie byly to aż 22 piosenki.


Naprawdę nazywa się Gordon Sumner i urodził się w 1951 roku. Już od małego interesował się muzyką, szybko ucząc się gry na gitarze i basie. Ostatecznie wybrał ten drugi instrument, próbując swych sił w różnych zespołach jazzowych. Kiedy w 1977 roku wybuchła w Anglii punkowa rewolta, rzucił wszystko i przeniósł się z rodzinnego Newcastle do Londynu. Tam wraz ze Stewartem Copelandem i Andym Summersem założył trio The Police.


W 2019 roku Sting wypuścił płytę „My Songs”, na której można było znaleźć nowe wersje jego wybranych przebojów. Wydaniu albumu miała towarzyszyć wielka trasa koncertowa po całym świecie, która rozpoczęła się w Las Vegas. Niestety: pandemia zmieniła te plany. Ostatecznie po zniesieniu lockdownu, Sting wrócił na występy w ramach tego tournée. Teraz mogliśmy go zobaczyć i usłyszeć na żywo najpopularniejsze kawałki muzyczne w krakowskiej Tauron Arenie.


(c) Gazeta Krakowska by Agnieszka Malinowska

Comments
0

PHOTOS

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img